Starptautiskā pārstāvniecība FIM institūcijās          

Sekmīgi aizvadīts FIME kongress Grieķijā 2016

Aizvadītajā nedēļas nogalē, no 1. līdz 3.jūlijam, Grieķijā norisinājās FIME (Eiropas Starptautiskās Motosporta federācijas) kongress, kas šogad tika aizvadīts FIME divdesmit gades jubilejas noskaņās. Latvijai šis kongress bija īpašs ar to, ka LaMSF pirmo reizi Latvijas motosporta vēsturē piešķirtas tiesības organizēt Eiropas čempionāta posmu triālā (Liepājā) un Cross Country jau nākamajā 2016.gadā, kā arī pieteikts EMX posms motokrosā sievietēm (kas nākamgad, iespējams, iegūs čempionāta statusu). Tāpat tiesības organizēt vienu no Eiropas čempionāta posmiem piešķirtas spīdvejam (U21) Daugavpilī un motokrosam EMX125, EMX250 Ķegumā.

2017.gada kalendāram ir pieteiktas (bet joprojām gaida savu apstiprinājumu) EMX65, EMX85 (Austrumeiropas zonas) un Kvadru krosa sacensības Stelpē un Viļakā. Līdz ar to, ja FIME Motokrosa komisija apstiprinās visas pieteiktās motokrosa sacensības, tad LaMSF uzņems rekordlielu Eiropas sacensību skaitu Latvijā – ne tikai motokrosā un spīdvejā (kā parasti), bet gan arī triālā un enduro disciplīnas paveidā Cross Country- kopumā 8 Eiropas čempionāta posma sacensības Latvijā.  

Latviju kongresā pārstāvēja 6 delegāti dažādas sporta un moto drošības komisijās un paneļos. Kā atzina LaMSF ģenerālsekretārs Kaspars Kuļikovs trijās dienās tika diskutēts par svarīgiem jautājumiem, kas tuvākajā nākotnē varētu skart ikvienu sportistu. „Turpinās diskusijas par apdrošināšanas polišu automātisku iekļaušanu FIM sportistu licencēs, kam šogad ir jau skaidrākas aprises un nosacījumi (drīzumā tiks publicēta FIM prezentācija par šo jautājumu). Tāpt uzsāktas diskusijas par FIM un FIME licenču apvienošanu, lai sportistu ikdienas dalību starptautiskās sacensībās padarītu vienkāršāku.”

„Daudz diskutēts par bērnu vecumu, uzsākot to gaitas starptautiskās sacensībās. Šim jautājumam gada garumā pievērsās speciāli izveidota ekspertu darba grupa, piesaistot Itālijas un Nīderlandes profesorus medicīnas un sporta jomās. Rezultātā izstrādāts pētījums, kas akadēmiskā līmenī apgāž Zviedrijas (SWEMO) pērn izvirzīto hipotēzi, ka starptautiskās sacensības nav vēlamas agrīnā vecumā līdz 15 gadiem dažādu fizisku un psiholoģisku apsvērumu dēļ. (skat. Ekspertu darba grupas pētījumu). Tādejādi zviedri gribēja panākt 65cc klases izņemšanu no Eiropas čempionāta kalendāra, par ko LaMSF iestājās pret jau pērnā gada kongresā Maltā. Bet viņiem tas neizdevās,” pēc kongresa stāsta LaMSF ģenerālsekretārs.

Pozitīvi pavirzījies arī FIME Tūrisma komisijas darbs, kurā par vadītāju pērn izraudzīts LaMSF pārstāvis Nils Freivalds.  „Tūrisma komisija ir saņēmusi FIM Eiropas atbalstu un 2016.gada 3.septembrī tiek plānotas pirmās Mototūrisma asistentu apmācības, kas notiks Honda Drošības Centrā Spānijā, netālu no Barcelonas. Tuvākājā  laikā FIM Eiropa plāno izziņot pieteikšanos uz apmācībām un tajās plānots apmācīt 15 cilvēkus, kuri nākotnē varētu kļūut par FIM Eiropas sertificētiem Mototūrisma asistentiem un piedāvāt savus pakalpojumus motociklistu grupām, kas plāno ceļojumus uz valstīm, kuras pārstāvēs Mototūrisma asistenti.”

FIM Eiropa šobrīd aktīvi strādā pie tās mājas lapas uzlabojumiem un jau šobrīd ir pilnveidota tūrisma sadaļa, kurā ir ievietotas motociklistiem draudzīgās viesnīcas. Pirmā motociklistiem draudzīgā viesnīca, kas parakstījusi sadarbības līgumu ar FIM Eiropu, ir Bellevue Park Hotel Riga.

Kongresā kopumā piedalījās 220 delegāti no 36 nacionālajām federācijām, atskatoties uz pērn paveikto un pieņemot lēmumus par 2017.gadu. FIM prezidents Wolfgang Srb atzinis, ka kongress bijis produktīvs un ar tā norisi ir apmierināts. Nākamais FIME kongress norisināsies nākamgad laika posmā no 29. jūnija līdz  1.jūlijam Luksemburgā.  

Latvijas Motosporta federāciju AE BMA (Austrumeiropas valstu Baltijas Motociklistu asociācijā), FIM-Eiropa (Eiropas Motociklistu  savienībā) un FIM (Starptautiskās Motociklistu federācijas) oficiālos pasākumos pārstāv Prezidija pilnvarotas personas.

Prezidents un viceprezidents oficiāli pārstāv un reprezentē LaMSF ārpus Latvijas, ārvalstu un starptautiskajās organizācijās.

Ģenerālsekretārs atbild par darbu ar BMA, FIM-Eiropa, FIM, Nacionālo federāciju un citu institūciju sekretariātiem un starptautiskiem sakariem.


LaMSF pārstāvniecība FIM-Eiropa

Ņina Birjukova (viceprezidente)

Nils Freivalds (Tūrisma komisijas vadītājs)

Kaspars Kuļikovs (Juridiskais panelis)

Janika Judeika (Motokrosa komisija)

Egils Agarskis (Triāla komisija)

Matti Poisa (Treka komisija)

Artūrs Robežnieks (Enduro komisija)

Ivars Bekmanis (Medicīnas panelis)

Miķelis Melzobs (Vides komisija)


LaMSF pārstāvniecība FIM

Ņina Birjukova (Motokrosa komisija)

Janika Judeika (Sieviešu motosporta komisija)

Pilnvaroto personu kontaktinformācija saziņai pieejama LaMSF sekretariātā.

Created with Mozello - the world's easiest to use website builder.

 .