Enduro Rallijs

Moto piedzīvojumu klubs „apPasaule” 2016. gada 14. maijā Ķeguma novada Tomē rīkoja enduro rallija sacīkstes, ieviešot Latvijā jaunu motosporta disciplīnu - ENDURO RALLY. Sacensībās piedalījās rekordliels dalībnieku skaitu - ap 170. Arī šogad sacensības tiks organizētas tādā pašā formātā.

Pirmos iespaidus par šāda veida sacensībām "apPasaules" kluba biedri 2015. gadā guva kaimiņvalstī Lietuvā, Pabradē, kur šī motosporta disciplīna pazīstama jau vairākus gadus. Sacensības Latvijā tiek organizētas pēc tiem pašiem principiem, tāpēc notiek arī Baltijas ieskaites kopvērtējums un sezonas beigās tiks noteikts Baltijas Enduro Rallija kausa ieguvējs.

Enduro rallijs ir komandu sacensības, kurās startē komanda no diviem braucējiem. Mazāk pieredzējušiem motobraucējem paredzēta tūristu klase ar neierobežotu komandas dalībnieku skaitu. Sacensību dalībniekiem jāveic ap 100 km gara trase, kas nebūs atzīmēta dabā, kā ierasts klasiskajā enduro. Šo sacensību maršrutu fiksē GPS iekārtā ielādētā karte. Komandai jāiekļaujas kontrollaikā (5-8 stundās, atkarībā no dalībnieku klases), kā arī jāuzņem fotoattēli noteiktos kontrolpunktos noteiktā secībā. Braucēji savu motobraukšanas prasmi varēs pārbaudīt arī speciālajos testos (ātrumposmos), kas būs jāveic uz laiku. Ņemot vērā, ka braukšanas spējas visiem braucējiem nav līdzvērtīgas, trasē būs posmi, kurus var izbraukt arī pa diviem maršrutiem - pieredzējušie braucēji var izvēlēties grūtāko, bet vieglākais paredzēts iesācējiem.

Kluba "apPasaule" organizētajās enduro rallija sacensībās var piedalīties ikviens braukt gribētājs ar jebkādu braukšanas pieredzi, ja vien tam ir motocikls vai kvadracikls, atbilstošs ekipējums, komandas biedrs un, protams, vēlme cīnīties par uzvaru.Created with Mozello - the world's easiest to use website builder.

 .