Motošoseja
Latvijas motosporta zelta disciplīna          

Par motošoseju

Visātrākais motosporta veids, kura virsotne ir Moto GP, kas pielietoto tehnoloģiju un menedžmenta ziņā līdzinās F1. Motošosejas sacensības notiek slēgtās trasēs ar asfalta segumu. Dalījums klasēs parasti notiek pēc dzinēja tilpuma - savā starpā sacenšas gan 50cmm , gan litrīgi šosejas divriteņu monstri. Savus cienītājus joprojām piesaista arī motocikli ar blakusvāģiem, kuru konstrukcija vairāk līdzinās auto formulām ar trīs riteņiem. Skatītājus motošoseja piesaista ar savu dinamiku, ekstremāliem motocikla sagāzuma leņķiem un bezkompromisa cīņu.

Latvijā motošoseja sākas ar nesen atjaunoto Zelta Mopēda klasi, skūteriem un Latvijas/Baltijas čempionātu starptautiski atzītajās motociklu klasēs.

Vīzija 2016

Motošosejas sacensībām Latvijā ir liela vēsturiskā bagāža, kas aizsākās Mežaparkā un turpinās leģendārajā Biķernieku motoaplī. Tomēr šodien, kad motošoseja ir viena no pasaules zelta disciplīnām motosportā, Latvija ir lielu izaicinājumu priekšā.

Šobrīd, kad motošosejas disciplīnās viena no pamatproblēmām ir jaunu un kvalitatīvu trašu deficīts, nepieciešams konstruktīvs dialogs ar pašreizējiem Biķernieku trases apsaimniekotājiem, kas palīdzētu pilnveidot esošo motošosejas trasi Biķerniekos. Sākuma līmeņa motošosejai jāmeklē papildus iespējas jau esošajos Latvijas kartodromos. Paralēli tam jāturpina attīstīt esošās un izveidot jaunas monoklases, klases jauniešiem un iesācējiem, kā arī attīstīt citas motošosejas disciplīnas.

Created with Mozello - the world's easiest to use website builder.

 .