Spīdvejs
Spīdvejs - motosporta elegance un filegrānums

Par spīdveju

Treka disciplīna, kur  braukšanā mototrekā pretēji pulksteņa rādītāju kustības virzienam piedalās ne vairāk par 16 sportistiem ar motocikliem bez bremzēm. Vienā braucienā piedalās četri motobraucēji, kuri startē no vienas līnijas, veicot četrus apļus.

Organizējam Spīdveja Grand Prix – visaugstākā līmeņa sacensības spīdvejā, pasaules čempionātus pieaugušajiem un junioriem. 2010.gadā varonis  Maksims Bogdanovs izcīnīja 3. vietu  PČ junioriem. Jau no 1992.gada pēc Latvijas neatkarības atgūšanas pirmie no motosportistiem piedalāmies PČ , EČ un Pasaules komandu kausā.

Vīzija 2016

Latvijas Grand Prix sarīkošana spīdvejā bija liels un nozīmīgs solis ceļā uz šī sporta veida attīstību. Tādēļ pašsaprotams mērķis arī turpmākajos gados ir atgriezt Eiropas čempionāta un pasaules čempionāta posmus Latvijā.  

Spīdvejs kā sporta veids viennozīmīgi ir Daugavpils vizītkarte, tomēr tālākai šī sporta veida attīstībai un popularizēšanai vietējā mērogā būtiski svarīgi ir atrādīt šī sporta veida eksistenci arī Latvijas galvaspilsētā Rīgā, kur tuvāko gadu laikā varētu notikt kāds no Speedway Grand Prix (SGP) posmiem. Godalgotas vietas Eiropā un pasaulē junioriem ir svarīgs priekšnoteikums ceļā uz Latvijas sportistu dalību Polijas augstākajā līgā līdz 2016.gadam. 


Created with Mozello - the world's easiest to use website builder.

 .