Zelta mopēds
Kad vēsture atdzīvojas

Par Zelta mopēdu:

Sacensību „Zelta mopēds” pirmsākumi meklējami 1958.gadā. Tolaik leģendārais sporta un izglītības darbinieks, bērnu motosporta iniciators Aleksandrs Briedis kopā ar domubiedriem izveidoja auto-motoklubu „Bieriņi”. Pirms vairāk nekā 50 gadiem klubā tika organizētas vienas no pasaulē pirmajām motovelosipēdistu, mopēdistu un motorolleristu sacensībām krosā un šosejā.

Šajā laikā sacensības „Zelta Mopēds” kļuvušas par vienu no Latvijas nacionālā motosporta pamatvērtībām. Vairākas motosportistu paaudzes savu aizraušanos ar motosportu ir sākušas tieši „Zelta Mopēdā”. Šis pasākums ir licis pamatus gan titulēto sportistu karjerai un turpmākajiem panākumiem, gan devis ierosmi nodarboties ar motosportu tūkstošiem entuziastu, bez kuriem nav iedomājams mūsdienu Latvijas motosports.

Šeit Tu vari ievadīt savu tekstu un tas tiks parādīts lapas kreisajā pusē. Līdzīgs teksta ievades laukums ir arī lapas labajā pusē.

Sacensības „Zelta mopēds”  bija pavērsiens motosporta dzīvē. Toreiz "Zelta mopēds" puikām bija un noteikti būs zelta laiki. Savukārt šodien šis zīmols kļuvis par nozīmīgu Latvijas tautas sporta tradīciju un kultūras mantojumu. Tādēļ šobrīd šis leģendām un tradīcijām apvītais pasākums piedzīvo atdzimšanu.

LaMSF organizē „Zelta mopēdu” motokrosā un motošosejā.

Foto: Rīgas Motormuzeja arhīvs, LaMSF

Created with Mozello - the world's easiest to use website builder.

 .